Członkostwo w Ośrodku LPC

Szanowni Państwo,

Polski Ośrodek Lewisham utrzymuje się z państwa składek, oferowanych jako datki lub w formie opłaty członowskiej. Członkowsto w Ośrodku jest całkowicie dobrowolne, podejmowane jako świadoma decyzja osób, którym leży na sercu działalność naszej organizacji. Bycie członkiem Ośrodka LPC oznacza wzięcie odpowiedzialności. Odpowiedzialności za kierunek działalności LPC poprzez wybór odpowiednich osób do zarządu, decyzji jakie spotkania mogą się odbywać w Domu Ośrodka. W zamian członkowie Ośrodka LPC mogą korzystać z Domu LPC na prywatne spotkania, mają pierwszeństwo przy zapisie dzieci do Polskiej Szkoły Sobotniej, uzyskać zniżkę przy opłatach na zajęcia tu organizowane.

Pomimo że Ośrodek i Dom LPC utrzymywane są ze składek członków Ośrodka i dochodu z jednego z mieszkań, to Dom jest otwarty dla wszystkich. Służy wszystkim organizacjom na zebrania oficjalne i towarzyskie, na msze święte oraz nabożeństwa, do nauki i zabawy. Nikomu nie będą zamknięte drzwi przed nosem. Nikt przy wejściu nie będzie sprawdzał czy goście są, czy też nie ma ich na liście członków Ośrodka LPC.

Pod koniec zeszłego roku i wiosną tego roku zauważyliśmy wielkie zainteresowanie działalnością Ośrodka. Wiele osób postanowiło do nas dołączyć. Obecnie upływa rok czasu odkąd wiele osób zostało przyjętych do naszego grona. A zgodnie z decyzją uchwaloną na Walnym Zgromadzeniu członków Ośrodka LPC (w dniu 17 maja 2014) członkowstwo jest obecnie ważne cały rok, 365 dni. Jeśli nie zostanie przedłużone, to taka osoba traci status członka Ośrodka LPC. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby ponownie się zapisać, ale już na nowych zasadach (również ustalonych 17 maja 2014), wraz z podpisaniem Deklaracji członkowskiej LPC.

Wielokrotnie poruszałem tą sprawę się w Komunkatach Ośrodka LPC. Niestety, wciąż jeszcze nie posiadamy pełnych danych wszystkich osób, nie posiadamy państwa adresów, telefonów czy emaili aby przypomnieć o upływie terminu waszego członkowstwa, czy innych wydarzeniach dotyczących Ośrodka LPC.

Stąd mój apel, aby osoby, którym kończy się okres członkowstwa LPC zastanowiły się czy są zainteresowane jego przedłużeniem (i wpłaceniem nowej opłaty, wciąż tylko £40 rocznie, opłata jednakowa dla wszystkich). Jeśli ktoś nie wie kiedy upływa termin jego członkowstwa – proszę zwrócić się po informacje do osób z Zarządu Ośrodka, poprzez stronę internetową, telefonicznie lub osobiście.

Serdecznie zapraszam. W naszym Ośrodku LPC jest miejsce dla wszystkich.

Pawel Dokurno

prezes zarządu Ośrodka LPC

Posted in Aktualności
facebook
Partnerzy
Sponsorzy