On: Mar 5, 2014 @ 3:28 PM

Wiadomość: Szanowny Panie Prezesie Jako nowy czlonek, jak rowniez mieszkaniec dzielnicy Brockley, chcialabym aktywnie wlaczyc sie w dzialalnosc Polskiego Osrodka Lewisham, a tym samym przyczyniac sie do rozwoju i szerzenia polskiej kultury i tozsamosci narodowej, pielegnowania wiezi miedzy Polakami przebywajacymi w naszej dzielnicy. Dlatego tez, ostatniej niedzieli 02/03/2014 zlozylam pelna skladke (£40) czlonkowska aby przylaczyc sie do Polskiego Osrodka Lewisham. Czy potwierdzenie/zatwierdzenie czlonkostwa bedzie wysylane droga emailowa czy pocztowa? Czy moglby Pan rowniez napisac do czego upowaznia mnie pelne czlonkostwo? Z Powazaniem,

Odpowiedź:

Pani Kamilo,

Bardzo sie cieszę że zdecydowała się Pani dołączyć do Polskiego Ośrodka Lewisham.

Rozumiem że zaglądała Pani na stronę internetową Ośrodka. Tam są najważniejsze informacje o Ośrodku. Jak zajrzy Pani do komunikatu marcowego (Archiwum/2014/Komunikaty) to w komunikacie jest podane co się dzieje w Ośrodku. Niestety nie jest tego zbyt wiele, bo trochę brakuje chętnych żeby coś zorganizować. Ale w sobotę 22 marca robimy zbiórkę dla dzieci na Ukrainie. W poniedziałek o 19.00 bedzie zebranie Komitetu Ośrodka, gdzie decydujemy jak ma wyglądać działalność na najbliższy czas. Jak ma pani czas i ochotę to zapraszam na te spotkania.

Na razie nie mamy potwierdzenia członkowstwa. W najbliższym komunikacie (kwietniowy) będzie podana Pani wpłata na Ośrodek, co w pewnym sensie jest potwierdzeniem. Jeśli chciałaby Pani aby Ośrodek zyskał więcej z Pani wpłaty, to jeśli płaci pani podatki w UK, i podpisze deklarację “Gift Aid“, to Ośrodek dostanie od Inland Revenue podatek, który pani zapłacila od tej kwoty (będzie to £10). Deklaracja “Gift Aid” jest na stronie internetowej Ośrodka (Archiwum/2014/Inne). Ale jeśli ma pani jakieś pytania, to proszę albo zadać emailem albo poczekać aż się spotkamy. Deklaracja nie jest taka pilna.

A do czego upoważnia członkowstwo? Otóż daje możliwość decydowania o losach Ośrodka LPC. O tym jak ma działac, komu służyć, co ma się odbywać pod szyldem Ośrodka. Oprócz tego jeśli będzie pani chciała korzystać z Domu Ośrodka, uczestniczyć we wszelkich spotkaniach, imprezach, itp – to ma pani pełne prawo. Choć dodam, że każdy ma prawo uczestniczenia, niezależnie czy jest członkiem Ośrodka czy też nie. Ale członkowie mają prawo organizować spotkania, imprezy prywatne, wynajmować pomieszczenia Ośrodka (prywatne wynajmowanie wymaga oplaty – £60).

Jeśli ma pani pomysł co można by zrobić – to chętnie porozmawiamy.

Raz jeszcze witam w Ośrodku LPC.

Pawel Dokurno

======================================================================================================

Panie Pawle – dziekuję za szybką odpowiedź.

Czytałam marcowy komunikat na stronie LPC i zauważyłam że 22/03/2014 zorganizowane zostało spotkanie z fundacją Hurricane of Harts, jak również zbiórka funduszy na pomoc dzeciom na Ukrainie. Planuję uczestniczyć w tym spotkaniu.

Wspomnial Pan również o poniedziałkowym zebraniu Komitetu Ośrodka – czy chodzi o poniedziałek 10/03/2014? Ja bym bardzo chętnie przyszła na to zebranie by się spotkać i porozmawiać. Czy to poniedziałkowe spotkanie jest dla wszystkich członków  czy tylko dla komitetu?

Pozdrawiam

======================================================================================================

Pani Kamilo,

Zebranie Komitetu Ośrodka jest w poniedziałek 24 marca o godz. 19.00.

Jeśli ma pani ochotę przyjść i posłuchac – zapraszam. Porozmawiać wtedy będzie trochę trudniej, bo zwykle mamy dość napięty harmonogram, ale można się łatwo zorientować co się dzieje w Ośrodku.

Natomiast jeśli będzie pani w sobotę 22 marca – to wtedy możemy porozmawiać.

Zapraszam,

Pawel

Posted in Poczta
facebook
Partnerzy
Sponsorzy