On: May 2, 2014 @ 3:49 PM

Wiadomość: Dzień Dobry. Do Pana Prezesa Osrodka. W marcu biezacego roku zadeklarowalam chec uczestnictwa w zyciu Osrodka poprzez podanie swoich danych i oplacenie skladki czlonkowskiej poniewaz jak zapewniacie w swoim statusie “Wszystkie osoby pochodzenia polskiego oraz ich krewni zamieszkali w okręgu polskiej parafii Lewisham-Brockley będą uprawnieni do członkostwa Lewisham Polish Centre”. Mieszkam w tej okolicy od 10 lat i czynnie uczestnicze w zyciu lokalnej spolecznosci. Biorac pod uwage powyzszy wstep nie rozumiem decyzji o nie przyjeciu mojej osoby na czlonka Osrodka. Prosze mi wyjasnic ktorego z waszych ”warunkow przyjecia” nie spelniam bo nie rozumiem zaistnialej sytuacji. Bylam przekonana ze Osrodkowi zalezy na spolecznosc lokalna czynnie wlaczyla sie w dzialalnosc LPC by przyczynic sie do kulturowej, duchowej i spolecznej integracji poloni w tej czesci Londynu. Prosze o odpowiedz i wyjasnienia Z powazaniem Ewa

 

Odpowiedź:

Pani Ewo,

Dziekuję za emaila i możliwość wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Pani członkowstwo w Ośrodku LPC NIE zostało odrzucone. Przykro mi że Pani to tak zrozumiała.

Wraz z napływem dużej ilości chętnych do działania w Ośrodku byliśmy zmuszeni do zmiany sposobu, w jaki nowi członkowie są przyjmowani. Aby załatwic to fair i w taki sam sposób dla wszystkich, Komitet podjął decyzję o zawieszeniu przyjmowania nowych członków do Ośrodka, do czasu uregulowania kwestii członkowstwa.

Jak pewnie pani słyszala (albo może i uczestniczyła) spotkania Komitetu Ośrodka były dość burzliwe i nie zdążyliśmy załatwić wielu spraw. Zbyt wielu. Między innymi członkowstwa. Ale mam nadzieję że uda się to zrobić na Walnym Zebraniu w dniu 17 maja 2014. Serdecznie Panią zapraszam na to zebranie. Jedynym mankamentem jest to że nie bedzie Pani miała głosu podczas głosowań, ale ma Pani wszystkie inne przywileje przysługujące członkom Ośrodka.

Mam nadzieję że Pani to zrozumie, ale nie możemy tworzyc innych zasad dla jednych i innych dla pozostałych chętnych.

Jeśli bierze Pani udział w życiu naszej Wspólnoty już 10 lat, to mam nadzieję że te 2 tygodnie nie zrobią wielkiej różnicy. A jeśli po Walnym Zebraniu będzie Pani nadal miała ochotę zostać członkiem Ośrodka – to serdecznie zapraszam.

Jeśli coś jeszcze mógłbym wyjaśnić – proszę dać mi znać.

Z poważaniem,

Pawel Dokurno

Posted in Poczta
facebook
Partnerzy
Sponsorzy