Pomoc Polakom w Londynie w rozpoczeciu normalnego zycia

Drodzy Państwo,

Na pewno zauważyliście, że w Domu Ośrodka zaczyna dziać się coraz więcej rzeczy. W lutowym wydaniu naszego Komunikatu nakreśliłem kierunek w jaki sposób chcielibyśmy pomóc wszystkim Polakom w naszej części Londynu. Zwłaszcza tym niedawno przybyłym, lub wciąż mającym problemy z dostosowaniem się do brytyjskich warunków życia. Pomóc się odnaleźć, porozumieć, założyć dom, zacząć pracę, która będzie przyjemnością a nie tylko obowiązkiem. Po prostu zacząć normalne życie.

Od jesieni w Domu Ośrodka prowadzone są kursy języka angielskiego dla dorosłych. Serdecznie namawiam do uczestnictwa wszystkich, którzy wciąż „chcieliby więcej”. Staraliśmy się maksymalnie obniżyć koszty kursu, tak aby usunąć barierę finansową i dotrzeć do wszystkich potrzebujących.

W dalszej kolejności planujemy serię wykładów / warsztatów / dyskusji, które pomogą dostosować się do brytyjskich przepisów / prawa / zwyczajów. Oczywiście nie jesteśmy ekspertami we wszystkich dziedzinach, więc będziemy korzystali z ich pomocy. Albo informowali o takich spotkaniach, w których mogą państwo wziąć udział.

Otóż w sobotę 5 marca 2016 odbędą się warsztaty dotyczące Uznawania Wykształcenia i Kwalifikacji Zawodowych, organizowane przez East European Advice Centre (EEAC). Zajęcia będą w siedzibie EEAC (238-246 King Street, London, W6 0RF), ale w przyszłości chcielibyśmy poprowadzić takie spotkania w naszym Domu Ośrodka. Gorąco namawiam do wzięcia udziału, zwłaszcza osoby, które chciałyby kontunuować karierę zawodową rozpoczętą w Polsce.

Mam nadzieję że nasza działalność pozwoli podnieść poziom państwa życia i przyniesie korzyści z bycia członkiem Polskiego Ośrodka Lewisham.

Paweł Dokurno

prezes Zarządu Ośrodka LPC

Posted in Aktualności
facebook
Partnerzy
Sponsorzy